На сьогоднішній день існує сучасний метод, що дозволяє досягти високої функціональної та естетичної реабілітації зубів – бюгельне протезування зубів.

Бюгельні зубні протеї – це різнорідність знмімних протезів, в яких на металевому каркасі крепиться пластмасова основа в формі десни, а на ней – штучні зуби. Металічна дуга (бюгель) додає конструкції особової надійності та прочності. Бюгельний протез – це більш досконала альтернатива сумісному пластичному протезу. Він може застосовуватись тоді, коли в силу клінічної ситуації вже неможливо виготовлення несумного мостовидного протезу.
Нагрузка в бюгельному протеїні рівномірно розподіляється не тільки на опорні зуби, але і на слізуючу оболочку (за допомогою металевого дугового каркасу).

За способом кріплення бюгельний протез буває двох видів – з кламерами (гачками) і з замками (аттачменами).

кламер

Кламмер – спеціальний металевий елемент протеза, завдяки якому він утримується на щелепи і передає на зуби навантаження при жуванні. В бюгельних протезах використовується найчастіше литі кламери, які відливаються разом з каркасом протеза. Через це міцність всієї конструкції бюгельного протеза на кламмерах дуже міцна і довговічна. Кламмери утримують протез за рахунок щільного обхвату здорових зубів. Зубна емаль при цьому абсолютно не пошкоджується. Єдиним недоліком бюгельного протеза на кламмерах є невисока естетичність протезування, оскільки при посмішці металеві гачки можуть бути помітні у роті. На фото бюгельного протеза добре видно основні елементи конструкції різного типу – з замками і кламмерами.

Бюгельний протез із замками відрізняється від інших бюгельних протезів відсутністю металевих кламерів. Тому він більш естетичний – з зовнішнього боку зубів не видно будь-які його металеві елементи. Бюгельний протез на замках, який кріпиться в коронках зубів, забезпечує дуже міцне кріплення протеза. Легка і міцна мостовидной конструкція протеза передає частину тиску при жуванні на опорні зуби. Для захисту і посилення опорних зубів на них попередньо надягають металокерамічні коронки, куди впроваджується замок. Всі елементи кріплення сховані всередині конструкції протеза, тому зовні бюгельний протез абсолютно неможливо відрізнити від справжніх здорових зубів. Переваги замкового бюгельного протеза перед протезом з кламерами в його компактності і високої естетичності. Замки дозволяють надійно фіксувати і легко знімати протез для періодичної чистки. Бюгельне протезування зубів на фото з використанням конструкції замкового типу дозволяє переконатися у високому ступені естетичної реабілітації зубів.

В даний час, за відгуками пацієнтів бюгельний протез є найпопулярнішим видом зубного протеза. Це пов’язано з високою якістю і зручністю бюгельного протеза в порівнянні зі звичайним зубним протезом. Завдяки використанню нових матеріалів і устаткування, стало можливим зробити конструкцію бюгельного протеза легкої, зручною і непомітною для сторонніх очей. Бюгельні протези зручні, гігієнічні і пацієнти користуються ними із задоволенням. Бюгельне протезування зубів дає можливість не тільки відновити структуру зубного ряду, але і є засобом профілактики проти подальшого випадання зубів. Унікальна конструкція дозволяє ефективно зберегти зуби і ясна за рахунок оптимального розподілу жувального навантаження.

замок

Властивість бюгельного протеза (бюгеля) фіксувати зубний ряд використовується для шинування рухомих зубів. Бюгельний протез шінірующій вирішує проблему закріплення і збереження хитаються зубів, забезпечує можливість проведення лікувальних процедур і гігієни порожнини рота і ясен. Добрі відгуки про бюгельних протезах багатьох пацієнтів зумовлені низкою їх безперечних достоїнств, серед яких – комфортне використання, швидке відновлення жувальних навичок, повна імітація натуральних здорових зубів. При цьому на відміну від пластинчастого протеза, бюгельний протез можна не знімати на ніч. Бюгельний протез на фото має вигляд натурального здорового ряду зубів природного забарвлення, розмірів і форми.

Потрібно відзначити, що на бюгельні протези ціни вище в кілька разів, ніж на аналогічні знімні протези з пластмаси та нейлону. Це пояснюється більш трудомістким і складним виготовленням, а також дорогими матеріалами.

Ціна бюгельного протеза залежить також від його конструкції. Більш дорогим є бюгельний протез на замках, оскільки для виготовлення замку потрібне спеціальне обладнання, матеріали та багато часу.

Незважаючи на те, що вартість бюгельного протеза набагато вище в порівнянні з пластинчастими, численні позитивні відгуки про бюгельних протезах підтверджують те, що на сьогоднішній день це найбільш вдала конструкція знімних зубних протезів.

Тому, якщо неможливо виконати незнімне мостовидной протезування і вам не хочеться носити незручний масивний пластинковий протез – бюгельне протезування зубів позбавить від цих незручностей і допоможе зберегти вашу впевненість у будь-якій життєвій ситуації.

У разі відсутності великої кількості зубів, коли немає можливості виготовити мостоподібні протези, бюгельний протез є оптимальним вибором.