Суцільнолиті металеві коронки виконані цілком з металу і є найміцнішими, добре відновлюють жувальну функцію, мають тривалий термін служби. Однак естетика даних протезів недостатньо хороша. Тому такі протези часто використовуються при протезуванні бічних (далеких) зубів. Серед великого переліку сучасних матеріалів, що застосовуються в стоматології для протезування, особливою популярністю користуються матеріали, що дозволяють отримувати міцні, стійкі до стирання і зносу зубні протези підвищеної твердості. Саме такими якостями володіє металокераміка.

Металокерамічні зубні коронки являють собою конструкцію з металевого каркаса (сплави з хромо – кобальту, титану або дорогоцінних металів) і керамічного покриття – багатошарової порцелянової облицювання. Міцні матеріали і натуральна забарвлення дозволяють використовувати металокерамічні коронки для протезування передніх і жувальних зубів. При цьому ціни на протезування зубів металокерамікою цілком доступні і відрізняються оптимальним співвідношенням ціна-якість.
Якщо ви вирішите використовувати металокерамічні коронки, то враховуйте, що ціни протезування металокерамікою залежать від використовуваних матеріалів для каркаса коронки і керамічної маси. Металевий каркас додає конструкції особливу міцність, а найтонший шар фарфорової кераміки – здоровий і природний колір зубів. Своєчасна установка коронок вбереже зуб від подальшого руйнування і додасть вашій посмішці відкритість. За умови правильного догляду за керамічними протезами, вони служитимуть вам дуже довго!

Сучасні зубні протези – це міцні та витончені конструкції, які практично не відрізняються від живих зубів в порожнині рота. Звичайно, основним видом естетичного протезування і раніше є «стара добра» металокераміка. Але іноді цей вид протезування нераціональний, або у пацієнта є ряд протипоказань, або необхідно домогтися особливого естетичного ефекту. У цьому випадку як альтернатива може бути запропонована безметалловая кераміка.

Головною відмінністю безметалловой кераміки є “живий блиск”, тому що зовні вона практично не відрізняється від живих зубів. Необхідно відзначити, що коронки з безметалловой кераміки стоять дорожче, ніж конструкції з металокераміки. Це відбувається в результаті того, що цей вид незнімних протезів виготовляється на високотехнологічному і дорогому обладнанні.

У безметалловой кераміці як каркас використовуються оксид алюмінію і оксид цирконію. Принципової різниці між цими матеріалами майже немає. Однак оксид цирконію і оксид алюмінію довгий час не застосовувалися через високу міцності (вони не піддаються обробці). Застосування безметалловой кераміки стало можливим із впровадженням в стоматології комп’ютерних технологій.

Виготовлення каркаса з оксиду цирконію проводиться в кілька етапів:
– комп’ютерне моделювання;
– моделі оброблених зубів сканують лазерним променем для комп’ютерної обробки;
– моделювання каркаса майбутньої конструкції;
– дані передаються на цифровий фрезерний верстат, який виточує каркас з цільного блоку цирконію;
– масу спекают в спеціальній печі, і конструкція набуває міцність;
– на останньому етапі технік пошарово завдає на каркас керамічну масу

Безметалова кераміка має ряд переваг:
– не фарбується і не змінює колір;
– має ідеальне крайове прилягання, тому що виготовляється методом комп’ютерного моделювання;
– не дратує ясна, тому що біологічно сумісна з тканинами порожнини рота;
– в безметалловой кераміці немає металевого каркаса і тому вона здатна імітувати прозорість емалі зуба;
– незначна вага кераміки знижує навантаження на опорні зуби.

У деяких випадках коронки з безметалловой кераміки рекомендується встановлювати на вкладки, виготовлені з того ж матеріалу. Переваги таких вкладок в порівнянні з металокерамічними – це міцність, відсутність окислювальних процесів і, отже – довговічність.

Мікропротезування є одним з найбільш сучасних і перспективних методів відновлення зубів. Суть методу полягає у відтворенні відсутньої частини зуба з керамічного матеріалу. Матеріал, що використовується дозволяє відновити колір, форму, прозорість, блиск, стійкість до стирання, як у природного зуба.

До мікропротезів відносяться «вкладка», «накладка» і «вінір» – накладка на передню поверхню зуба. Ці види мікропротезів доповнюють або замінюють класичні способи пломбування зубів. Також до мікропротези відноситься адгезивний протез – штучний зуб в області видаленого, з використанням вкладки і накладки в якості опори на сусідніх зубах і з можливістю повної відмови від обточування зуба.

Вкладки. У разі незначного руйнування жувальних зубів рекомендується, по можливості, зберегти зубні тканини і замість коронок встановити вкладки. Така технологія називається – мікропротезування за допомогою вкладок. При виготовленні вкладки з високоміцної безметалловой кераміки, вона зовні не відрізнятиметься від навколишніх тканин зуба і прослужить Вам набагато довше, ніж звичайна пломба. Кераміка має фізичні властивості, схожими з тканинами живих зубів, тому її вибирають навіть найвибагливіші пацієнти.

Вініри. Відновлення естетики передніх зубів можна здійснити за допомогою керамічних вінірів – тонких накладок, які міцно приклеюються на передні зуби. Якраз завдяки таким вініри все зарубіжні актори і актриси блищать белоснежними посмішку. Головна перевага установки керамічних вінірів полягає в тому, що вони дозволяють в максимально короткі терміни відновити привабливий зовнішній вигляд зубів. Крім того, не тільки привабливості і те, що перед установкою пластини зуб обробляється зовсім небагато, на відміну від, наприклад, ортопедичного лікування. З цієї причини, якщо виникла необхідність тільки відновити привабливість зубів, то вініри стануть найкращим засобом досягнення мети.

Проте, існують у керамічних вінірів і свої мінуси. Наприклад, одним з найбільш істотних мінусів вважається ненадійність фіксації пластини на поверхні зуба. Стоматологи досить часто стикаються з тим, що стоматологічний склад, що виконує функцію клею, через якийсь час втрачає свої властивості. Отже, пластина починає відходити від поверхні зубної емалі. Однак розвиток технологій і матеріалів в сучасній стоматології дає можливість гранично скоротити ризику відходження винира від зуба. Для фіксації вінірів буває досить з’явитися на прийомі у стоматолога всього кілька разів на протязі, як правило, пари тижнів. При носінні виниров їх власник не відчуває дискомфорту. Крім усього іншого, керамічні або порцелянові вініри мають високий ступінь міцності і стійкості до навантажень в процесі жування. Іншими словами, не варто хвилюватися, що в процесі вживання твердої їжі винир трісне або розколеться. З переваг установки керамічних вінірів слід окремо відзначити те, що вони мають високий ступінь стійкості до хіміко-фізичному впливу. Це означає, що вони не тільки надійні і міцні щодо розтріскування, але і не псуються від впливу агресивних речовин. Вініри, менше ніж природна зубна емаль, піддаються впливу таких фарбувальних складів, як кава або чай, тютюновий дим. До того ж, якщо раніше придбання виниров міг дозволити собі далеко не кожен, то тепер ця послуга по кишені багатьом.