Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія – розділ стоматології, практикуючий такі методи лікування як: операції з видалення зубів, підсадка кісткової тканини, підготовка і імплантація зубів, а також різноманітні естетичні операції в пародонтології.

Хірургічна стоматологія: показання, прийоми, методи

У випадках, коли лікування неефективне і коронка зуба повністю зруйнована, стоматолог-хірург професійно, швидко і без больових відчуттів видаляє необхідний зуб. Можливо і видалення зубів мудрості, які неправильно виросли і заважають. Коли видаленням зуба займається професійний хірург-стоматолог, то виникнення всіляких ускладнень зводиться до мінімуму. Також хірурги також успішно проводять видалення кіст, розташованих на верхівці кореня зуба.

Хірургічна стоматологія не обмежується тільки видаленням зубів, з яким вона асоціюється у більшості пацієнтів. Видалення зубів – тільки частина завдань, якими займається стоматолог-хірург. Сучасні хірурги набагато більше зусиль і майстерності вкладають у збереження і відновлення зубів.

Так, одним з найважливіших сучасних напрямків хірургічної стоматології є зубозберігаючі операції. Наприклад, одним з поширених захворювань є кіста, гранульома в області верхівки кореня, яка утворюється після травм або інфекцій. Травми зубів і інфікування кореневих каналів мають саме різне походження. У минулому зуб з кістою був приречений на видалення, і інших варіантів хірургічна стоматологія просто не пропонувала. Але сучасна стоматологічна хірургія ставить своєю головною метою не вилучення, а відновлення зубів і збереження їх функцій. Тому кісти і гранульоми видаляються разом з верхівкою кореня зуба, але сам зуб при цьому залишається і функціонує як раніше.

Хірурги-стоматологи, також здійснюють і інші складні операції, для проведення яких потрібна висока кваліфікація: ампутації кореня і коронки-радикулярні сепарації. Рядовий лікар з цим завданням не впорається. Якщо вражений один з коренів трьохкореневого зуба, то кваліфіковані хірурги ретельно і акуратно прибирають його. Зуб стає вже не трьохкореневого, а двухкорневой, але всі його функції при цьому зберігаються. Ще більш складною операцією є коронки-радикулярная сепарація. Якщо двухкорневой зуб уражений карієсом в тому місці, де розходяться його коріння (область біфуркації), то фахівці перетворюють двухкорневой зуб в два однокореневих, розпилявши коронку на дві частини і роз’єднавши коріння. Таким чином, забезпечується доступ до ураженої карієсом порожнини, і стає можливим лікування терапевта.

Іншою важливою областю завдань хірургічної стоматології є лікування захворювань пародонту. Поряд з консервативними методами лікування цього складного захворювання, що вражає ясна, існує чимало сучасних, які застосовують лікарі стоматології Естет-Центр. Наші хірурги приходять на допомогу там, де консервативне лікування безсило. Методи хірургічного лікування захворювань пародонту різноманітні і залежать від того, чим це зумовлено захворювання. Можна перерахувати такі методики, як кюретаж ясенних кишень, клаптеві операції, оперативна корекція передодня рота і вуздечок.

До області сучасної стоматологічної хірургії відносяться також операції по створенню умов для протезування зубів, імплантації. Часто стан кістки не дозволяє поставити імплантант – кістка атрофована. Фахівці рядовий клініки в таких випадках розводять руками і кажуть про неможливість роботи за браком умов. Хірурги стоматології Естет-Центр ставлять своїм завданням створити відсутні умови. Ми проводимо ряд складних хірургічних операцій, в результаті яких лікар-імплантолог може ефективно встановити імплант: аугментація кісткової тканини, синус-ліфтинг.

Хірургічна стоматологія передбачає проведення операцій, які коригують і відновлюють тканини пародонту – ясна, кістка, що фіксує апарат зуба. Оперативне втручання часто є підготовчим етапом до імплантації зубів. В хірургічний кабінет стоматології звертаються пацієнти, які потрапили в ДТП, отримали спортивну або побутову травму в області щелепно-лицьового апарату.

Послуги хірургічної стоматології

Якщо в порожнині рота утворилися дефекти, що підлягають оперативному виправлення, необхідно записатися на прийом до лікаря-стоматолога з вузькою спеціалізацією хірурга. У відділенні стоматологічної хірургії проводяться процедури:

  • Нарощування кісткової тканини. Зазвичай призначається пацієнтам з нестачею власної кісткової тканини перед установкою імплантатів.
  • Хірургічне видалення зубів. Операція проводиться, якщо потрібно витягти дістопірованних, ретінірованний зуб з кореневою системою складної форми.
  • Зубозберігаючі операції. Включають гемісекцію, кореневу ампутацію, коронорадікулярную сепарацію.

Перш ніж зважитися на хірургічну операцію, необхідно отримати консультацію і схвалення терапевта в поліклініці. Хороший хірург стоматолог попередньо направить пацієнта на діагностичне обстеження, щоб виявити порушення в роботі організму або переконатися у відсутності протипоказань.

Протипоказанням для пластичної операції є – цукровий діабет в декомпенсованій формі, онкологічні захворювання, хронічні патології внутрішніх органів, порушення згортання крові, інфекційні хвороби, що протікають в гострій стадії. Естетична і функціональна корекція тканин в порожнині рота проводиться в напрямках:

  • Остеогінгівопластіка. Хірургічне зміна форми краю ясен. Переслідує мети – відновлення функцій пародонту, маскування ясенних кишень, збільшених і деформованих через хвороби ясен.
  • Альвеолопластика. Удосконалення форми альвеолярного відростка (верхня щелепа) або альвеолярної частини (нижня щелепа). Виконується для усунення недоліків, що виникли в результаті травми або дистрофічних процесів в кістки, перенесеного остеомієліту або видалення пухлини.
  • Пластика ясенного трансплантата. Операція показана при рецесії ясен і інших порушеннях. В ході процедури виконується пересадка тканини з піднебінної зони в область, де утворився дефект ясна.
  • Спрямована регенерація тканини. Технологія збільшення обсягів кістки за допомогою спеціальних мембран і препаратів, що сприяють регенерації кісткової тканини. Призначається при пародонтиті, пародонтозі, призводить до скорочення розмірів пародонтальних кишень і зміцненню фіксуючого апарату зубів.
  • Пластика вуздечки. Метод виправлення прикусу, косметичного дефекту і порушення дикції.
  • Подовження натуральної коронки. Один із способів зберегти зуб, сильно зруйнований карієсом або в результаті механічної дії – травматичного перелому натуральної коронки, некоректної реставрації або ортопедичного відновлення. Зміна положення контуру ясна показано при ясенний усмішці, коли відбувається надмірна візуалізація ясенний області.
  • Ортогнатичні операції. Оперативне виправлення прикусу, зубощелепних аномалій.

Відгуки та фото пацієнтів підтверджують, після операції значно підвищуються естетичні властивості посмішки, поліпшуються жувальна функція і робота щелепно-лицьового апарату в цілому. Ціна операції визначається індивідуально. Залежить від характеру проблеми, виду послуг, стану зубів і порожнини рота пацієнта. Часто перед оперативним втручанням необхідно терапевтичне лікування для зняття запалення, усунення вогнищ інфекції – абсцесів в пародонтальних каналах і прилеглих зонах.

Показання для оперативного стоматологічного лікування

Процедури хірургічної стоматології проводяться з метою локалізації та усунення запальних процесів, що протікають в ротовій порожнині. Показані для поліпшення структури тканин пародонта, стимуляції кровопостачання, підтримки гігієни, усунення анатомічних пошкоджень і естетичних недоліків. Часто проводиться хірургічне видалення зуба з одночасним нарощуванням кісткової тканини для запобігання, уповільнення процесів дегенерації і атрофії щелепної кістки.

Зубозберігаючі операції

Хороший стоматолог-хірург докладе максимум зусиль, щоб зберегти натуральний зуб. До зубозберігаючих операцій відносять гемісекцію, ампутацію кореня, сепарацію. В ході гемісекція коріння многокорневого зуба роз’єднуються і частково видаляються, зазвичай разом з коронкової частиною. Решта кореневі канали пломбуються. У лунку, утворену після вилучення частини кореня, вводяться препарати, що стимулюють регенерацію кісткової тканини.

Показання – хронічна інфекція, що не піддається медикаментозної терапії, перфорація кореня, блокування кореневого каналу, ускладнена гранулемою. Ампутація кореневій частині застосовується у випадках, коли цілісність, структура і форма коронки не порушена або підлягає реставрації, а корінь піддався незворотнім патологічних змін. Коронорадікулярная сепарація припускає поділ коренів двухкорневой зуба.

Призначається для лікування гранульом і кореневої кісти. Коронка розпилюється на два блоки, відкривається доступ до порожнини кісти або гранульоми. Будь-яка операції проводяться під місцевою або загальною анестезією. Часто після оперативного втручання для прискорення процесів загоєння і запобігання ускладнень призначають курс фізіотерапії, антибактеріальну, знеболюючу, імуномодулюючу медикаментозну терапію. Рентгенологічний контроль проводиться в рекомендовані лікарем інтервали часу.

Екстрені ситуації

В екстрених випадках, коли медична допомога потрібна терміново, попередній запис до хірурга стоматолога не обов’язкова. Екстрене хірургічне втручання виконується при наявності гострого запалення з прогресуючим поширенням зони інфекційного ураження. Якщо пацієнт відчуває сильний зубний біль, операція проводиться негайно.

Переваги звернення в стоматологію «Естет-Центр»

Клініка «Естет-Центр» в Харкові запрошує на консультацію, діагностику та хірургічне лікування патологій, що протікають в порожнині рота. Лікарі застосовують передові методики, працюють на обладнанні провідних марок. Завдяки використанню багатофункціональних лазерних та ультразвукових апаратів виконується малоінвазивне втручання з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин. Після такої операції ризик ускладнень зводиться до мінімуму. Не потрібно тривалий період відновлення. Щоб записатися на прийом, необхідно зателефонувати за вказаним телефоном або заповнити форму-заявку на сайті.

В нашій клініці:

Видалення тимчасового зуба
100грн
Видалення рухомого зуба

Без вартості анестезії

200грн
Видалення зуба

Просте, без вартості анестезії

250грн
Видалення зуба

Мінімальна ціна від складності, без вартості анестезії

від300грн
Розріз по перехідній складці

Без вартості анестезії

120грн
Висічення капюшона при перікоронаріте

Без вартості анестезії

150грн
Накладення шва на краї лунки
100грн