Лікування пародонтиту

Пародонтит: симптоми, лікування, профілактика

До стоматологам «Естет-Центру» часто приходять пацієнти, які скаржаться на дискомфорт в ротовій порожнині, кровоточивість ясен. Захворювання характерно для людей середнього віку, але останнім роки неприємні симптоми зауважує у себе і молодь.

Що таке пародонтит?

Це запальне захворювання, що вражає пародонт – околозубной простір. Якщо не звертатися до стоматолога, відбудеться ослаблення зв’язкового апарату, розхитування, зміщення зубів і в кінцевому підсумку їх втрата. Виділяється 2 види:

  • локалізований (одиничне вогнище запалення);
  • генералізований (поразка всієї порожнини рота).

У стоматологічній практиці прийнято класифікувати захворювання за ступенем тяжкості на кілька стадій. На самому початку пацієнт не відчуває ніяких больових відчуттів, єдиний недолік – невелика кровоточивість ясен після зубної чищенні. Друга стадія більш серйозна. Вже помітна оголена шийка зубів, виникає дискомфорт при контакті з гарячим і холодним. Лікар констатує глибокі пародонтальні кишені до 5 мм.

Якщо нехтувати візитами до стоматолога, ситуація істотно погіршиться. Через 4-5 років після виникнення патології можна говорити про важке ураження ясен. У порожнині між ними і зубним рядом будуть накопичуватися гнійні виділення, зуби придбають рухливість.

Причини появи захворювання

Спочатку потрібно з’ясувати причини. Їх усувають в першу чергу.

Розвиток патології провокують кілька факторів. При недостатній гігієні, несвоєчасної чищенні зубів неминуче виникає наліт, а в запущених ситуаціях і зубний камінь. Такі освіти призводять до інфікування тканин пародонта, і вони запалюються.

Викликати хворобу може і неправильне пломбування, помилки при протезуванні. Широкі коронки травмують ясна. Травми бувають викликаними та забоями. Це теж негативно позначається на стані ясен.

Крім цього, виділяються чинники ризику, здатні привести до патології: неправильний прикус, порушення метаболізму, гормональний дисбаланс, недостатня жувальна навантаження через вживання переважно м’якої їжі, ослаблений імунітет.

Діагностика пародонтиту

Спочатку лікар проводить візуальний огляд, визначає місцевий статус, пародонтальний індекс, який свідчить про зміну десневой тканини. Для виявлення виразок застосовується проба Котшке, при якій спеціальний склад вводять в пародонтальні кишені. Больові відчуття свідчать про виразці.

Ця хвороба має подібні симптоми з гінгівітом. Тому обов’язково проведення диференціює діагностики. Серед основних досліджень, що застосовуються в Харкові, перше місце займає ортопантомографія. Вона дає уявлення про стан всіх зубів верхньої і нижньої щелепи, кісткової тканини і вогнищах запалення.

Про стан ясен і пародонту біля кожного зуба стоматолога розповість пародонтограмма. Обов’язково уточнюється глибина ясенних кишень за допомогою пародонтальной проби. Для цього використовуються спеціальні зонди. Тільки після того як діагноз підтверджений, призначається лікування пародонтиту. План терапії в кожному випадку індивідуальний.

Консервативне лікування пародонтиту

В першу чергу потрібно позбутися від зубного нальоту і каменю. Без цих заходів позитивного результату не буде. Для цього використовується ультразвукова чистка. Також проводяться:

  • Санація ротової порожнини. Йдеться про усунення карієсу. Якщо глибина пародонтальних кишень більше 70% від довжини зуба, а кістка атрофована, обов’язкове депульпація.
  • Шинування. Спеціальні шини, що представляють скловолокнисту стрічку або спаяні між собою коронки. Вони допомагають зміцнити зуби в лунці. Накладаються при 2-3 ступеня рухливості.
  • Протизапальне лікування пародонтиту. Головне завдання – придушити активність патогенної мікрофлори. Терапія може бути місцевою і загальною. У першому випадку призначаються полоскання антисептичними розчинами (Мараславін, Хлоргексидин), аплікації із застосуванням протизапальних гелів (Левомеколь, Траумель). Обробку проводять вранці і ввечері протягом 10 днів. Загальне лікування пародонтиту полягає в застосуванні антибіотиків.
  • Ортопедичні процедури. Вони необхідні при зубощелепних аномаліях, при високій рухливості зубного ряду. Можуть встановлюватися постійні або тимчасові протези, що знімають навантаження на зуби.

Для досягнення найкращих результатів рекомендується користуватися спеціальними пастами. Хорошу репутацію завоювали «Лаколют» і «Пародонтакс». Вони не тільки знімають запалення, а й зміцнюють ясна.

Хірургічне лікування пародонтиту

До хірургічного втручання вдаються лише при тяжкому перебігу хвороби, коли неінвазивні способи виявилися неефективними. До нього відносяться кюретаж, клаптеві операції, іноді призначається кісткова пластика з використанням відновлювальних мембран.

Будь-яке хірургічне втручання проводиться після обстеженням і з використанням анестезії.

Лікування пародонтиту в стоматології «Естет-Центр» в Харкові

У клініці «Естет-Центр» в Харкові лікування пародонтиту проводиться консервативними та оперативними методами. Ми використовуємо сучасне обладнання і перевірені витратні матеріали. Процедури проводять досвідчені стоматологи, які застосовують у своїй роботі передові методики. У нас пацієнтів чекають гарантований результат, доступні ціни та комфортна обстановка.

Подбайте про свої яснах і зубах вже сьогодні, щоб завтра ви могли широко посміхатися.