Незнімне протезування

Незнімне протезування зубів – являє собою не технологію протезування, а варіант класифікації протезів. Якщо пацієнт не може зняти протез самостійно, то таке протезування носить назву незнімного. Класичним прикладом незнімного протезування є установка коронки на зуб. Коронка якраз і встановлюється так, щоб її не можна було зняти.

Незнімне протезування зубів

Основних видів незнімного протезування небагато:

  • установка коронок,
  • мікропротезування (вініри і вкладки),
  • установка мостів (мостоподібні протези),
  • імплантація протезів

До переваг незнімного протезування відносять, перш за все, природність застосування і високу естетичність всіх конструкцій. Це означає, що після установки незнімного протеза людина майже не замислюється про те, що його колись хвилювало. Зовнішній вигляд такого протеза також чудовий. І при цьому не потрібно дотримання якихось особливих рекомендацій, за винятком загальновідомих і загальнодоступних, пов’язаних з гігієною порожнини рота і зубів, включаючи встановлені протези.

При виборі різновиди незнімного протезування враховують, насамперед, стан зубощелепної системи. При частковому руйнуванні одиничного зуба зазвичай рекомендують установку коронок. Коронка зазвичай являє собою тонкостінний металевий чохол для зуба, покрита керамічною глазур’ю. Сьогодні, як і вчора найбільш популярні саме металокерамічні коронки. Найбільш традиційна схема установки такого незнімного протеза зводиться до наступного: зуб депульпіруют і в утворену порожнину встановлюється керамічна або інша вкладка. Потім зуб обточується на товщину майбутньої коронки (близько 1 мм) і надаватися власне коронка. На установку металокераміки зазвичай йде 3 відвідування лікаря.

Мікропротезування є досить модним напрямком незнімного протезування. Зокрема, установка вінірів, на відміну від установки коронок, не вимагає такого значного обточування тканин зуба. Вінірінг по суті являє собою облицювання зуба найтоншим шаром кераміки. Саме завдяки цьому зуб отримує захист від впливу факторів і набуває ідеальний зовнішній вигляд. Важливим є те, що зуб повністю зберігає свої робочі якості. Отже, до переваг вінірів відносять стійкість до впливів, захист зуба від руйнування, чудові естетичні якості, безпеку для навколишніх тканин.

Установка вкладок також відноситься до незнімного протезування. Виберіть використовують як альтернативу пломбування великих дефектів зубних тканин і в якості підготовчого етапу для інших видів протезування (установки коронок, деяких різновидів мостовидних конструкцій). Отже вкладки використовуються при лікуванні великих дефектів коронкової частини зуба. Виберіть можуть бути з різних матеріалів: їх металів (найкращими є і довговічні вкладки з золота, титану), з кераміки (відрізняються терміном служби мінімум в 10 років), пластмас (недовговічні) і сучасних композитних матеріалів.

Установка мостів, як і установка коронок добре відома ще з минулого століття. Сучасні мости на відміну від попередніх намагаються робити без установки коронок на опорні зуби. Міст зазвичай має дві точки опори у вигляді двох сусідніх зубів, а між ними, в проміжній частині, знаходиться зубний протез, який замінює дефект. Отже, навантаження, що падає на протез, передається на опорні зуби. Виділяють металеві, металокерамічні, металлопластмассовиє, суцільнолиті, а також адгезивні (приклеюються) і мостовидні протези на замкових кріпленнях. Їх популярність пов’язана не тільки з високою естетичністю, але і з можливістю обійтися без установки коронок на опорні зуби. Існує також незнімне мостовидной протезування за допомогою металевих кореневих імплантатів.

Імплантація кореневих протезів іноді називається умовно знімним протезуванням в силу того, що коронковая частина зуба досить легко може бути «відкручу» лікарем від кореневого імплантату. Отже, сучасні кореневі імплантати складаються з двох частин – кореневої і коронкової. Коренева частина зазвичай робиться з металу (титану) і вкручується на місце кореня зуба. Після вживлення імплантату (приблизно протягом 6 тижнів) на кореневу частину кріпиться коронковая частина зуба. Так формується зуб з прекрасними естетичними якостями. Останнім часом ця технологія стає все більш популярною і затребуваною, тому що дозволяє досить ефективно відновити повністю відсутні зуби, а разом з нею зовнішній вигляд і нормальну функцію. Догляд за подібними протезами нічим не відрізняється від звичайних гігієнічних заходів.

В нашій клініці:

Культьова вкладка

(прямий метод)

500грн
Культьова вкладка

(непрямий метод)

600грн
Коронка штампована

з металозахисним покриттям

400грн
Штучний зуб

з металозахисним покриттям

400грн
Коронка

пластмасова

500грн
Коронка

суцільнолита

600грн
Металокерамічна коронка

«gc initial» (Японія)

1300грн
Безметалева кераміка

на каркасі з оксиду цирконію

3200грн
Виготовлення коронки

в артикуляторі

200грн
Мерілендовскій метало-
керамічний міст

«gc initial» (Японія)

2000грн
Виготовлення тимчасової коронки

з самотвердіючий пластмаси

250грн
Тимчасова пластмасова коронка

виготовлена лабораторним способом

300грн
Зняття коронки

штампованої, пластмасової

100грн
Зняття коронки

металокерамічної

150грн
Фіксація коронки

на «цеміон»

110грн
Фіксація коронки

на «cx-plus»

150грн
Прогноз

Восковий

300грн
Діагностичні моделі

(2 щелепи)

200грн
Керамічна вкладка, накладка
3500грн