Відбілювання зубів

Відбілювання зубів в стоматології – процедура освітлення зубної емалі під впливом відбілюючих препаратів з наступною активацією агента лампою або хімічним реактивом. Залежно від технології відбілювання зубів для активації реагенту застосовують промінь лазера, ультрафіолетові або лампи холодного світла.

Відбілювання зубів в Харкові

Зазвичай осветляющим компонентом основного препарату є перекис водню або перекис карбаміду в концентрації 25-40%, яка в результаті хімічної реакції виділяє атомарний кисень. Кисень окисляє і руйнує пігменти. В результаті тканини зубів біліють.

Красива посмішка – ознака здоров’я і успішності. Про володаря блискучих білизною зубів роблять сприятливі висновки: він стежить за зовнішнім виглядом, акуратний, педантичний, надає значення дрібницям. Така людина швидко просувається по кар’єрних сходах, без праці знаходить спільну мову з незнайомими людьми, справляє приємне враження з першого погляду.

відбілювання зубів фотоЦвет емалі змінюється через частого вживання фарбувальних харчових продуктів, в тому числі міцного чаю, кави, трав’яних настоїв. Неприємний жовтий або сірий відтінок з’являється як наслідок куріння, стоматологічного флюорозу або прийому медикаментозних засобів, наприклад, препаратів тетрацикліну. Вікові зміни в тканинах дентину можуть привести до потемніння зубів.

Мрія про білосніжних зубах здійсненна в більшості випадків. Для досягнення мети можна вибрати процедуру в кріслі стоматолога або домашнє освітлення. Ціна домашніх систем менше. Однак лікарі радять користуватися послугами професіоналів. Чому відбілювання зубів у стоматолога – кращий варіант:

 • Безпека для здоров’я порожнини рота. Відбілюючий гель містить агресивне речовина – перекис водню. Процедура в клініці проводиться під наглядом лікаря з застосуванням методів захисту емалевого шару від пошкоджень. Шкода від впливу осветляющего агента зводиться до мінімуму.
 • Гарантований результат. У стоматології застосовуються апробовані системи і матеріали.
 • Швидкий ефект. Єдиний візит до стоматолога призводить до бажаного відтінку зубів. Якщо вибілювати емаль в домашніх умовах, доведеться проводити процедуру протягом 10-30 днів.
 • Можливість відбілити все зуби, один або кілька в залежності від показань. Якщо після лікування каналу або хронічного запалення нерва потемнів один зуб, не потрібно піддавати дії пероксиду все зубні елементи.

Ефект від системи для домашнього застосування неможливо контролювати. Зазвичай активні речовини в домашніх системах містяться в зниженій концентрації, що не виключає ймовірність опіку слизової оболонки ротової порожнини. Безпечне відбілювання зубів в стоматології додасть зубам потрібний відтінок без неприємних наслідків.

Протипоказання при відбілюванні

Безпечне відбілювання зубів проводиться в стоматологічній клініці. Показання до проведення процедури – бажання людини поліпшити зовнішні дані, розширити перспективи в професійній сфері, домогтися поставленої мети в особистому житті. Протипоказання:

 • Карієс, захворювання ясен.
 • Підвищена чутливість емалі.
 • Період вагітності і лактації.
 • Дитячий вік – до 18 років.
 • Алергічна реакція на компоненти відбілюючих препаратів.

Не рекомендується проводити процедуру людям з тонкою, крихкою емаллю. Деякі протипоказання – відносні, їх легко усунути. При наявності абсолютних протипоказань лікар запропонує альтернативні способи боротьби з дефектами емалі. Темні плями, негарний відтінок, відколи, тріщини на поверхні зуба маскуються винирами.

Види і способи відбілювання зубів

Поширені способи професійного відбілювання зубів – ZOOM, BeyondPolus, Opalescence Boost. Технологія ZOOM освітлює емаль на 6-14 тонів за один сеанс тривалістю 1 годину.

Інтенсивність отриманого відтінку залежить від сприйнятливості тканин до вибілюючому засобу, причин потемніння і компетентності лікаря.

Активація гелю відбувається під дією ультрафіолетової лампи. Недолік методу – нагрівання поверхні зубів, що в деяких випадках призводить до підвищення чутливості емалі. Гіперчутливість проходить через 2-3 дня. Система BeyondPolus вважається найбільш щадить. Вона передбачає використання лампи холодного світла (світлодіодна, галогенна) без нагріву.

Протягом одного сеансу, який триває близько 10 хвилин, емалевий шар стає світліше на 2-3 тони. Препарат для освітлення методом Opalescence Boost без використання ламп містить крім відбілюючого агента фторид натрію і нітрат калію. Допоміжні компоненти забезпечують карієс-протекторну дію і запобігають появі чутливості.

Опис процедури відбілювання зубів

Процедура в умовах клініки зменшує ризик виникнення неприємних наслідків. Ефективне відбілювання зубів в стоматологічному кабінеті на прикладі системи ZOOM проводиться за затвердженим протоколом:

 • Обробка поверхні зубів ремінералізующая складами для захисту емалі від пошкоджень. Залежно від індивідуальних особливостей емалі пацієнта курс реминерализующей терапії може тривати 1-14 днів.
 • Ізоляція м’яких тканин. Попереджає пошкодження і опіки тканин ясен.
 • Нанесення гелю.
 • Активація компонентів гелю за допомогою лампи з ультрафіолетовим світлом.
 • Обробка препаратами кальцію для відновлення міцності емалевого шару. Тривалість курсу реминерализующей терапії може досягати 30 днів.

Протягом 2-3 днів після процедури зберігається схильність емалі фарбування пігментуючими складами. Лікарі рекомендують утриматися від вживання продуктів які фарбують та куріння. Якщо планується реставрація зубів, краще проводити її після освітлення. Композитні матеріали не піддаються освітленню, тому відновлені ділянки емалі будуть відрізнятися на тлі натуральних зубів.

Переваги відбілювання зубів в нашій клініці

Стоматологія «Естет-Центр» в Харкові запрошує на огляд і косметичне відбілювання зубів. Вартість процедури залежить від виду технології освітлення. Наші пацієнти можуть вибирати передові системи, які допоможуть домогтися стійкого осветляющего ефекту і при цьому зберегти зуби міцними і здоровими. Інші плюси для наших відвідувачів: безкоштовна консультація, визначення оптимальної системи освітлення емалі, доброзичливий персонал, відсутність черг, всі види стоматологічних послуг.