Імплантація

Зуби – єдина частина людського організму, яка нездатна до самовосстановленію. Іх необоротна втрата чревата зміною рис обличчя, порушенням функції жування, а потім і несприятливим впливом на травну систему людини. На щастя, сучасна стоматологія пропонує вірне рішення проблеми – імплантацію зубів.

Що таке імплантація зубів?

Стоматологічна імплантація зубів – це операція по установці зубного імплантату з подальшим кріпленням на нього коронки. Методика може бути застосована в разі втрати одного, декількох або всіх зубів. Це нескладна і безболісна для пацієнта хірургічна маніпуляція, проте вона має ряд протипоказань, про які піде мова нижче. Іноді операція по імплантації зубів може супроводжуватися тим чи іншим видом кісткової пластики, яка необхідна для надійної фіксації титанового стрижня. Імплантований зубний імплантат з встановленої на ньому коронкою має вигляд натурального зуба і повністю виконує його функції. За умови якісного лікування та подальшого догляду за порожниною рота, імплантат служить людині всю його життя.

Відсутність зубів - показання до імплантації

Найчастіше нам здається, що нестача одного-двох зубів, якщо вони не передні, зовсім не проблема. Але це зовсім не так! Відсутність хоча б однієї зубної одиниці викликає цілий ряд неприємних змін. Повільно, але вірно зуби зміщуються зі своїх місць, в результаті чого порушується оклюзія, тобто зіткнення зубів один з одним, з’являються великі діастеми. В результаті цього можуть виникнути найпоширеніші і неприємні стоматологічні захворювання – пародонтит і карієс.

Крім того, після видалення зуба кістка в цьому місці перестає отримувати належної навантаження і поступово починає спадати. Загрожує це тим, що спохватившись через якийсь час пацієнт, при установці зубного імплантату зіткнеться з необхідністю застосування кераміки або, якщо мова йде про імплантацію верхніх зубів переднього відділу, то синус-ліфтингу. Ситуація стає більш серйозною, якщо не нахапали кілька одиниць в одному зубному ряду. Це вже позначається на рисах обличчя – щоки обвисають, а куточки губ повзуть вниз. Тому відсутність хоча б одного зуба – вже є показанням до стоматологічної імплантації зубів!

Протипоказання і можливі ускладнення

Існує думка, що кісткова імплантація зубів в стоматології є досить ризикованою операцією і багатьом протипоказана. Насправді вона має ті ж обмеження, як і будь-яке інше оперативне втручання. Судіть самі.

Абсолютні протипоказання для імплантації зубів:

  • вікові обмеження: не можна поставити імплантатимолодим людям від 16 до 22 років,
  • системні захворювання сполучної тканини,
  • хронічний алкоголізм, наркоманія,
  • психічні захворювання,
  • виражений остеопороз,
  • декомпенсований цукровий діабет,
  • інфаркт міокарда в гострому періоді,
  • хронічна ниркова і печінкова недостатність

Відносні протипоказання для імплантації зубів:

  • вагітність і лактація,
  • мимовільний скрегіт зубами,
  • куріння більше 20 сигарет в день,
  • компенсований цукровий діабет

Наслідки імплантації

Можлива поява хворобливих відчуттів і невеликого набряку після імплантації зубів, які проходять протягом декількох днів є нормою. Прийом гарячої їжі можливий тільки через добу після проведення процедури. Бажано обмежити меню продуктами, що не вимагають сильного пережовування. Деякий час необхідно буде приймати антибіотики і регулярно проходить профілактичні огляди. Під час остеоінтеграції, коли імплантат зростається з кісткою, вкрай важливо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря по проведенню гігієни. В іншому ж можна продовжувати вести свій звичний спосіб життя.

Етапи імплантації зубів

1. Підготовчий

Як правило, підготовка до імплантації зуба передбачає обстеження пацієнта для виявлення протипоказань та складання найбільш ефективного плану лікування. Лікар поставить вам ряд питань, що стосуються вашого здоров’я в цілому і, якщо це буде потрібно, попросить здати деякі аналізи або додатково сходити на консультацію до будь-яких фахівців. У разі, коли є які-небудь захворювання порожнини рота, то їх потрібно буде вилікувати або привести в стан ремісії. Також за кілька днів до операції необхідно сходити на процедуру професійної гігієни. Це є обов’язковим етапом імплантації зубів.

2. Час процедури.

Все залежить від складності клінічної ситуації і який вид імплантації зубів застосовується. Процедура імплантації проходить, як правило, під місцевою анестезією: за допомогою спеціальних свердел в кістки проробляється невелике акуратне ложе, куди і встановлюється зубний імплантат, який виконує функцію кореня зуба. Після установки імплантату перевіряється наскільки щільно він сидить в кістки і приймається рішення, чи варто проводити другий етап імплантації, т. Е. Встановлювати на імплантат тимчасову зубну коронку чи ні. Вона не буде брати активну участь в процесі жування, але її естетична функція дуже важлива, особливо, якщо це імплантація передніх зубів. Якщо стабільність імплантату в кістки викликає побоювання, то замість тимчасової коронки ставиться формувач ясен.

3. Установка коронки

Після остаточної остеоінтеграції імплантату з кісткою тимчасова коронка змінюється на постійну. У випадку з формувачем ясен він забирається, а на його місце фіксується абатмент, на який встановлюється постійна зубна коронка.