Професійне чищення зубів

Професійне чищення зубів – естетико-профілактичний комплекс заходів, що проводиться за допомогою спеціального обладнання в стоматологічній клініці. Її завдання – видалити мінералізовані відкладення, запобігти виникненню карієсу і патологій пародонту повернути зубного ряду первісний колір.

Таку комплексну процедуру бажано проводити регулярно – 2 рази в рік. Чищення зубів у стоматолога показана всім, але особливо нею не можна нехтувати людям, у яких в ротовій порожнині присутні штучні конструкції (вініри, коронки, брекети). Очищаючі маніпуляції необхідні і перед відбілюванням.

Слід мати на увазі: цей спосіб поліпшити стан порожнини рота має протипоказання. Його не виконують при запальних процесах і ерозії емалі, він небажаний для людей, у яких в анамнезі є діагноз «аритмія», для дітей і підлітків. Чищення зубів може бути проведена стоматологом і в цих випадках, але для неї будуть використовуватися ручні інструменти.

Утворення зубного каменю і його чистка

Утворення нальоту – неминуче явище. Частинки їжі залишаються в міжзубних проміжках, осідають в ясенних кишенях, на задній стороні зубного ряду. Там накопичуються бактерії, які з часом минерализуются і утворюють тверду кірку коричневого відтінку. Це і є зубний камінь або бляшка. Він може сприяти розвитку численних захворювань: пародонтиту, гінгівіту. До того ж про красиве усмішці можна забути.

Чищення зубів від зубного каменю проходить в кілька етапів:

  • Видалення твердих відкладень. Виконується апаратним методом.
  • Очищення тканин від м’якого нальоту. Може відбуватися вручну або з використанням піскоструминного апарату.
  • Полірування. Дозволяє позбутися від плям, нерівностей, що перешкоджає нової мінералізації.
  • Покриття фтор-лаком. Утворює плівку, яка захищає від підвищеної чутливості і зміцнює зуби.

Від стану порожнини рота, вибору абразивних полірувальних паст буде залежати, скільки коштує чистка зубів. Ця процедура недорога. Її вартість менше, ніж вартість лікування звичайного карієсу, не кажучи вже про більш серйозні хвороби.

Методи чистки зубів

Вони бувають апаратними та ручними. Останні йдуть все далі в минуле, але іноді (при протипоказання і на заключному етапі очищення) без них не обійтися.

До апаратних методик відносяться:

  • Air Flow. Добре справляється тільки з м’яким нальотом. Очищає за допомогою аерозолю з соди і води, що подається під напором. Одночасно усувається і пігментація. У стоматологічному кріслі доведеться провести хвилин 20-30, а ось ефект збережеться надовго. Але Air Flow не застосовують за астмі або обструктивному бронхіті, схильності до алергічних реакцій, тонкою емалі.
  • Ультразвук. Передбачає використання скалера. Метод має протимікробну і антибактеріальну дію. Завдяки створюваним звуковим вібраціям, бляшка поступово руйнується. Причому вплив виявляється і на невидиму частину, що знаходиться в яснах. Паралельно подається вода. Вона вимиває дрібні частинки і одночасно охолоджує, зводячи больові відчуття до мінімуму. До цього способу можна вдаватися при всіх видах недостатності (легеневої, печінкової, ниркової), при серцевих патологіях, наявності гнійних запалень в роті. Заборонено ультразвук і для людей з електрокардіостимулятор. Результат зберігається до 12 місяців.
  • Лазер. Безконтактна професійна чистка зубів в стоматології неможлива без цього приладу. Він вибірково діє на тканини. Розпізнає бляшки, завдяки наявності в них великої кількості рідини, і пошарово випаровує її. Тим самим коричнева кірка руйнується. Процедура безболісна з антисептичним ефектом. Лазерна очищення неможлива при астмі, риніті, епілепсії, інфекційних захворюваннях, а також при наявності імплантів і ортопедичних конструкцій. Результат буде радувати пацієнтів протягом року. Але ціна професійного чищення зубів лазером в 2 рази вище, ніж інших методик.

Ручний спосіб очищення проводиться з використанням шорсткуватих смужок. Ними обробляються міжзубні проміжки, счищается наліт, полірується емаль.

Чому варто проводити чистку зубів у стоматолога

Навіть сама ретельна гігієнічна чистка зубів в домашніх умовах видаляє всього 60% нальоту. Решта бактерії продовжують розвиватися. Це пряма загроза для зубів і ясен, неприємний запах з рота і непривабливий відтінок емалі.

Вдаючись до комплексної очистки, можна запобігти хворобам, домогтися естетичного ефекту і в майбутньому заощадити час на відвідуванні стоматолога.

Професійне чищення зубів в нашій стоматології

Наша клініка «Естет-центр» в Харкові має ліцензію на медичну практику, пишається дипломами та сертифікатами. Ми можемо запропонувати своїм клієнтам докторів з великим стажем роботи, високотехнологічне обладнання, перевірені витратні матеріали, які довели свою ефективність. Для нас на чолі кута – інтереси пацієнта і його можливості. Ми намагаємося зробити наші послуги доступними для всіх. Тому у нас існує безліч знижок: 15% -ва при першому візиті, сімейна 10% -ва для постійних клієнтів і членів їх сімей.

Лікуватися у нас вигідно, комфортно, результативно.