Кюретаж пародонтальних кишень

Кюретаж

Стоматологи постійно нагадують: треба стежити не тільки за станом зубів, але і ясен. Саме недостатня гігієна провокує виникнення багатьох захворювань. Важливо ретельно очищати зону з’єднання, так як там найчастіше скупчуються бактерії. Наліт поступово перетворюється в камінь, м’які тканини слабшають і відшаровуються. Виник простір лікарі називають пародонтальних кишень. Якщо його не чистити, то може розвинутися пародонтит, і людина втратить зуби.

Що таке кюретаж пародонтальних кишень?

Не кожен знає: кюретаж пародонтальних кишень, що це? Так називається одна зі стоматологічних послуг, під час якої очищається простір, що утворився. Така процедура застосовується при терапії пародонтиту, іноді – для видалення зубного каменю. Назва пояснюється використанням спеціального інструменту – кюретальной ложки (кюретки).

Мета такої маніпуляції – підняти відшарувалася десневую тканину і ретельно очистити ділянку. Потім простір обробляється антисептиком і за допомогою спеціального розчину ясна приклеюється.

Показання для чищення

Очищення таким способом проводиться в тому випадку, якщо глибина порожнини більше 3 мм. Консервативний метод тут не підходить. Також чистка за допомогою кюретки може призначатися, якщо спостерігаються:

 • Запальні процеси і кровоточивість.
 • Нестійкість зубного ряду.
 • Сильний зубний наліт і тверді відкладення.

При цьому треба враховувати стан ясенний тканини. Вона повинна бути щільною, щоб могла швидко зростися з зубом.

Протипоказання

Кюретаж ясенних кишень можливий не завжди. До протипоказань відносять:

 • Гнійні виділення.
 • Абсцес або підозра на нього.
 • Розростання сполучної тканини (фіброматоз).
 • Витончення ясенний тканини.
 • Рухливість зубів 3 і 4 ступенів.
 • Різні інфекційні захворювання порожнини рота.

Не проводять процедуру і при глибині більше ніж 5 мм.

Види кюретажа ясен

У сучасній стоматології процедура представлена кількома варіантами. В основі класифікації – застосовуваний спосіб очищення. виділяють:

 • Закритий. Менш травматичний метод.
 • Відкритий. Передбачає розріз.
 • Хімічний. Наліт усувають за допомогою кислоти (молочної або лимонної).
 • Вакуумний. Використання спеціального препарату прискорює процедуру.
 • Лазерний кюретаж кишені.
 • Кріо. Характеризується застосуванням заморожує зонда, що впливає низькими температурами.

Для будь-якого способу характерна невелика тривалість за часом.

Методика кюретажа

Найпоширенішими вважаються закритий і відкритий види.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень доцільно проводити після професійного чищення зубів. Так виключається ризик інфікування. Глибина порожнини повинна бути не більше 3,5 мм. Спочатку підясенна частина очищається, а потім проводиться полірування коренів.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень передбачає розріз ясна. Таку операцію називають клаптикової. Вона застосовується, якщо пазуха досить глибока (до 5 мм). Коріння навмисно оголюються, відкладення видаляються, на оброблені ділянки наносяться остеогенні препарати. У більшості випадків це кісткоутворюючі мазі, що сприяють регенерації, краще зрощенню і зміцненню. Після цих маніпуляцій ясна зашивається. Відкритий кюретаж кишені проводиться під місцевою анестезією.

Зверніть увагу: операція стимулює розширення простору. Це призводить до хворобливих відчуттів в ротовій порожнині, але з часом дискомфорт проходить.

Рекомендації в післяопераційний період

Як і будь-яке хірургічне втручання, кюретажна чистка супроводжується реабілітаційним періодом. В цей час рот найбільш вразливий перед інфекціями. Тому слід дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога:

 • Рідкий раціон харчування, але при цьому відмовитися від занадто гарячої або холодної їжі. Щоб не травмувати очищену область додатковим навантаженням, потрібно не вживати тверді продукти.
 • Пиття через соломинку.
 • Акуратна чистка зубів. Навіть м’яка щітка здатна викликати механічні пошкодження, тому не можна доторкатися до прооперованого ділянці.
 • Полоскання відварами лікарських рослин і медикаментозними антибактеріальними препаратами.

Якщо дотримуватися цих правил, ускладнень не виникне. Для зняття сильного болю можна прикладати до вогнища запалення із зовнішнього боку холодні компреси.

Кюретаж пародонтальних кишень в стоматології «Стома-Естет»

«Стома-Естет»стоматологічний центр з різноманітним спектром послуг, серед яких присутній і кюретаж ясенної кишені. Ми використовуємо сучасне технологічне обладнання і якісні витратні матеріали. Ефективні методики в проведенні процедури роблять її менш травматичною і гарантують позитивний результат.

Ми намагаємося зберігати доступні ціни, бо розуміємо, що здоров’я зубів понад усе. До того ж в клініці діють постійні знижки: 15% на перший візит, 10% при лікуванні всією сім’єю.

Не відкладайте візит до стоматолога. Зробіть перший крок на шляху до здоров’я, телефонуйте прямо зараз.