Лікування кореневих каналів зубів

Корінь є відділ всередині зуба, в якому розташовується пульпа (тканина, що має м’яку, волокнисту текстуру, що складається з нервових закінчень і дрібних кровоносних судин). Часто в стоматології зустрічається терміни «живий» і «мертвий». Їх відмінність якраз полягає в наявність нервових закінчень.

Основна її функція – харчування дентину, за рахунок чого стимулюється його правильний ріст, запобігає проникнення інфекцій в м’які тканини близько зубної порожнини. Захворювання, що супроводжується запаленням пульпи, називається пульпіт. У деяких випадках людина відчуває дискомфорт і сильну, смикає біль, а в інших, болю і дискомфорт абсолютно не відчуваються, і переростають в хронічне захворювання.

Навіщо лікувати, якщо не болить?

Як відбувається з усіма захворюваннями, несвоєчасне лікування кореневих каналів може привести до ускладнень.

лікування кореневих каналів зубів харків
Якщо довго відкладати похід до стоматолога, поразка може перейти на кістку і у хворого починає розвиватися періодонтит. Дана стадія може виникнути не тільки через несвоєчасну терапії, але й через неякісну роботу медичного працівника.

Періодонтит – серйозна проблема. Якщо при пульпіті ділянку щелепи можна врятувати, то при періодонтит він підлягає видаленню. Тому варто проходити огляди у стоматолога з періодичністю раз на півроку, навіть якщо немає больових відчуттів.

Як проходить лікування кореневих каналів зубів?

Ендодонтичне позбавлення від проблеми медпрацівники розцінюють як початковий етап протезування. Все лікування умовно можна розділити на такі етапи:

  1. Спочатку хвору область необхідно знеболити і ізолювати, за допомогою спеціалізованої пластини.
  2. Далі лікар займається знищенням ділянок, уражених карієсом, і відкриває доступ до кореня. Всередині порожнини фахівець повністю очищає уражене місце від інфікованих тканин, в деяких ситуаціях також витягають залишки старого пломбувати матеріалу.
  3. Після виконується обробка проколу і проводиться їх дезінфекція за допомогою антисептичних розчинів.
  4. Лікування зубних каналів фахівець завершує герметичним пломбуванням отвору.

Після виконання всіх перерахованих вище пунктів, лікар перевіряє результат виконаної роботи за допомогою повторного рентгенівського знімка.

Крім ендодонтичного методу, існують і інші. Так, наприклад, раніше для видалення запаленого нерва використовували пасту з миш’яком. Цей варіант полягав у тому, що у розкриту площа закладали суміш і через певний час пульпа «вмирала». Після цього її витягували без больових відчуттів для клієнта і пломбувати потрібне місце. Тут можна виділити ряд недоліків:

  • Миш’як – отрута, який заподіює шкоду організму.
  • Занадто довге перебування отрути всередині людини може принести серйозні наслідки.
  • За умови, якщо витягти отрута занадто рано, нерв відмирає не до кінця і під час його видалення клієнт відчують гострий біль.

Варіант з сумішшю з миш’яку був актуальний в той період, коли в медицині не було доступних і потужних анестетиків, які швидко і повністю знеболюють. Зараз на зміну прийшли більш сучасні препарати і обладнання, що роблять процес позбавлення від больових відчуттів більш простим і безпечним.

Як позбавляються від пульпіту у дітей

У тимчасових молярів добре розвинена судинна система і широкі гирла. Це сприяє більш швидкому поширенню поразки, ніж у дорослого.

Найпоширеніший спосіб, до якого вдаюся дитячі професіонали – девітальная ампутація. Лікування корінних каналів тимчасових зубів проводиться за три відвідування поліклініки. У перший раз на розкрите простір накладається девіталізуючої засіб. На друге відвідування проводиться розкриття порожнини і ампутують уражену відросток. У порожнину встановлюється вата, просочена фенол-формаліновим розчином. І під час третього відвідування на дно отриманого простору накладається спеціальна паста. Однак цей прийом часто призводить до ускладнень.

Ще один різновид терапії тимчасових молярів – вітальна ампутація. Її використовують, якщо є необхідність зберегти життєдіяльність нерва. Головна умова для вдалого завершення процесу даними способом – відсутність запалення в коронкової пульпи. Спершу знеболюють і розкривають запалене місце, потім віддаляється запалена частина. Область поразки промивається. Медичний працівник повинен оцінити ступінь кровотечі. Нормальним показником є ​​не більше 5-ти хвилин. Уражене місце обробляється антисептиком. Успішне завершення процедури визначається наявністю темних точок в гирлах відділів. Якщо все вдалося – накладається пломба. Вітальна ампутація проводиться за одну процедуру.

Ендодонтичний спосіб у дітей проходить таким же чином, як і у дорослих. Але дантист зобов’язаний враховувати вікові особливості свого клієнта.

Процедура терапії каналів

Яким чином здійснюється лікування зубів з проблемними кореневими каналами?

Для таких випадків використовується дентальний мікроскоп. Медики, що працюють з подібною технікою, проходять окрему підготовку. Мікроскоп дозволяє дантиста розглядати проблемну площа з точністю до мікрона. А після завершення, перевірити наскільки щільно закрита утворене отвір. Подібний метод в рази зменшує можливість подальшого поразки і розвитку кісти в корені.

Незважаючи на те, що існують різноманітні методи лікування зубів з проблемними кореневими каналами, завжди є ризик ускладнення стану пацієнта. Основні з них:

  1. Перфорація – утворення невеликих отворів між проходами і іншими тканинами. Позбутися від цієї неприємності самостійно неможливо. Необхідна ретельна медикаментозна обробка і установка нової пломби.
  2. Набряклість на щоках. Причиною подібної неприємності є надлишок анестезуючих препаратів, які проникають в околозубние ділянки і слизову.
  3. Поломка або надколу інструменту в процесі терапії. Якщо медпрацівник використовує неякісні інструменти, високий рис, що один з них зламається і його частина залишиться в плоті. Сучасні пристосування для медичних послуг виконують з нікелево-титанових сплавів. Вони міцніші і рідше ламаються.
  4. Алергія на медикаменти. Перед початком лікар зобов’язаний перевірити придатність використовуваного ліки і наявність алергічної реакції на нього у хворого. Якщо при перевірці є хоч найменший натяк на негативну реакцію, препарат слід замінити.
  5. Інші види ризиків. Раніше дантисти часто стикалися з проблемою потрапляння в стравохід частинок пломб, осколків інструментів. Зараз клініки використовують латексні пластини, які перешкоджають проковтування чужорідних тіл.

Терапія в стоматології «Естет-центр»

Терапія в стоматологічній клініці «Естет-центр» – запорука високої якості за доступною ціною. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний курс, в залежності від його особливостей, побажань, а також проблеми, з якою він звернувся в клініку. Всі процедури проводяться на сучасному, перевіреному обладнанні досвідченими і кваліфікованими фахівцями.