Рентгенографія

РЕНТГЕНОГРАФІЯ В СТОМАТОЛОГІЇ – застосовується для діагностики захворювань, в ході і для контролю результатів лікування (застосовується в 50% випадків при неочевидності поверхні зуба).

Характерні випадки застосування рентгену

  • діагностика карієсу між зубами, на підясневих поверхнях, вторинного карієсу під пломбами і коронками
  • визначення глибини каріозного дефекту, його співвідношення з порожниною зуба
  • контроль ендодонтичних заходів (лікування каналів зубів)
  • оцінка стану периапикальной кісткової тканини (кісткова тканина, що оточує зуб)
  • видалення зубів, імплантація, протезування

Типи рентгену:

  • Інтраоральний – внутрішньоротової рентген (датчик або плівка поміщається в рот пацієнта) – для дослідження окремого зуба чи групи зубів (до 4-х)
  • Панорамний – поза ротової (засоби фіксації зображення знаходяться поза пацієнтом) застосовується для дослідження всієї щелепно-лицьової області. Панорамний рентген, дозволяє стоматолога побачити не тільки зуби, але і, наприклад верхньо-щелепної суглоб, додаткові пазухи носа і т.д. – все те, що є об’єктом уваги лікаря – стоматолога.
  • Комп’ютерна томографія – найбільш сучасний метод рентгенівського дослідження в стоматології, який забезпечує на відміну від інших видів дослідження, відсутність спотворень, що дозволяє лікарю проводити, наприклад необхідні геометричні вимірювання. При комп’ютерній томографії фіксація зображення відбувається за допомогою спеціального датчика (визиографа) сполученого з комп’ютером. Головний плюс цього методу в зниженні променевого навантаження на пацієнта за рахунок короткочасність процедури опромінення. Якщо для візіографі (комп’ютерного рентгена) достатні експозиції в 0.125 секунди і менше, то класичні методи вимагають часу експозиції близько 0,5 секунди і більше. Звідси, до речі, і слід зниження променевого навантаження на пацієнта до 90%. Немає необхідності в проявлення плівок, що забезпечує швидке отримання зображення і виключає необхідність роботи з хімікатами. З’являється можливість додаткової обробки отриманих зображень програмними засобами, можливість зручного архівування та швидкого доступу до бази даних зі знімками.

В нашій клініці:

Рентгенографія інтраоральна
65грн