- Анестезія
- Хірургічна стоматологія
- Рентгенографія
- Реставрація зубів
- Естетична стоматологія
- -- Відбілювання зубів
- Імплантація
- Профілактика карієсу
- Виправлення прикусу
- Протезування зубів
- -- Незнімне протезування
- -- Знімне протезування
- Кисневі коктейлі
- Лікування зубів
- -- Лікування каріеса
- -- Ендодонтія
- -- Лікування періодонтиту у дітей і дорослих
- -- Лікування пульпіту зубів: симптоми, діагностика та методи
- -- Лікування кореневих каналів зубів
- -- Професійне чищення зубів
- Лікування ясен
- -- Лікування пародонтозу
- -- Кюретаж пародонтальних кишень
- -- Лікування пародонтиту
- -- Лікування пародонту
Змикання щелеп називається прикусом. Він може бути правильним (фізіологічним) або аномальним. Останній провокує деформацію форми особи, порушує жувальну функцію, негативно впливає на мовну діяльність. Тому виправлення прикусу у дорослих і підлітків – першочергове завдання, яке допоможе вирішити лікар-ортодонтологи.
Види неправильного прикусу
Зубощелепна аномалія представлена 5-ма різновидами, які відрізняються специфічними симптомами.
Дистальний
Про нього говорять, якщо різці не замикаються між собою. Верхня щелепа виступає в порівнянні з нижньою. Дистальна обидві патології супроводжуються запущеним пародонтитом, наявністю каріозних порожнин ззаду.
Мезіальний
Основна ознака – висунутий вперед підборіддя з запала верхньою губою. Мезіальний вид має й іншу назву – прогения. Викликає труднощі при різних стоматологічних маніпуляціях.
Відкритий
Один з найнебезпечніших. Змикання щелеп не спостерігається. При відкритому прикусі порушений процес ковтання і пережовування, проблеми з дикцією, постійна напруга лицьових м’язів.
Глибокий
Верхні різці закривають нижні на 50%. Глибока аномалія найпоширеніша. Вона може травмувати слизову, викликати швидке руйнування різців, головні болі, порушувати естетику особи.
Перехресний
Щелепи розвинені нерівномірно, змикаються тільки в передній частині або збоку. Перехресний вид призводить до захворювань травної системи, утруднює дихання, порушує артикуляцію.
Причини виникнення неправильного прикусу
Факторів, що викликають відхилення від норми, багато. Один з головних – спадкова схильність. Аномалії, обумовлені генетикою, вилікувати важко, але можливо.
До інших причин відносять:
- Тривале грудне вигодовування. Смоктальні рефлекси сприяють правильному формуванню щелепи. Але годування грудьми після півтора років викликає звичку. Дитина дорослішає, йому потрібно все менше зусиль, щоб добути молоко. Навантаження знижується, що може призвести до патології.
- Штучне вигодовування. Щоб уникнути проблем, слід вибирати соски анатомічної форми з невеликим отвором. Оптимальним часом для поглинання 200 мл суміші вважається 15-20 хвилин.
- Мінімальне навантаження на щелепи. Тут все залежить від раціону. Дитина повинна вживати достатню кількість твердої їжі, щоб розвивати жувальні функції.
- Шкідливі звички. Малюки часто смокчуть пальці, кінчики ручок. Пустушки теж негативно впливають на прикус.
- Часті запальні захворювання. Аденоїди, риніти небезпечні тим, що формують звичку дихати ротом, а не носом. При такому способі знижується навантаження на нижню щелепу, її розвиток сповільнюється, деформуються черепні кістки, м’язи обличчя починають працювати неправильно.
Однак аномальне змикання верхніх і нижніх зубів може виникнути і в дорослому віці. Це пов’язано з травмами або відмовою від протезування (здорові зуби зміщуються, їх положення порушується).
Виправлення неправильного прикусу: коли починати лікування?
Звертатися до ортодонта потрібно якомога раніше. Оптимальний період для дитини – 6-10 років. В цей час можливо виправлення прикусу без брекетів за допомогою трейнерів. А іноді можна обійтися м’язової гімнастикою для обличчя і спеціальним масажем. Після 12 років розвиток щелепно-лицьової системи сповільнюється, молочні зуби повністю змінюються на корінні. На перший план виходять брекет-системи.
Якщо ж пацієнту вже за 20 і більше, терміни лікування визначає лікар. Спочатку досліджуються тканини пародонту, визначається їх стан, як і стан ротової порожнини в цілому. Справитися з проблемою можна завжди, навіть при встановлених штифтах і коронках. Але не чекайте миттєвого результату.
Методи виправлення неправильного прикусу
Клініки пропонують безліч рішень для боротьби з зубощелепно дефектом.
Вестибулярні пластини
Самий ощадливий варіант. Пластинки виготовлені з гіпоалергенного матеріалу. Вони абсолютно безпечні для здоров’я. Таким способом проводиться виправлення прикусу у дітей у віці до 5 років. Проблему можна усунути за 1-2 місяці. Пластини надягають, щоб відучити малюка від пустушки і смоктання пальців.
Трейнери
Теж знімні конструкції. Представляють шини з силікону, здатні приймати форму зубного ряду. Надягають в нічний час, вдень їх можна носити не більше години. Це недорогий і швидкий варіант повернути гарну посмішку (від 6 до 8 місяців). Трейнери рекомендують юним пацієнтам (5-8 років) і дорослим. Силіконові шини забезпечують правильне положення язика, усувають надмірний тиск на м’язи, позбавляють від хропіння, покращують зубну естетику.
Брекети
Найефективніший і поширений метод, що отримав безліч відгуків. Дуга з скобами здатна впоратися з багатьма дефектами. Але лікування затягнеться на 1,5-2 роки. Буде потрібно кілька візитів до лікаря.
Елайнери
Виправлення неправильного прикусу проводиться і за допомогою знімних ковпачків (кап або елайнеров). Попередньо стоматолог зробить фото особи і зліпки щелепи. Це необхідно для виготовлення кап. Вони використовуються в легких клінічних ситуаціях. Полегшують догляд за ротовою порожниною, так як знімаються під час чищення зубів.
Іноді лікарі-ортодонтологи застосовують лазер. Його не можна назвати самостійним методом. Він виступає як супутній елемент, допомагаючи прискорити процеси регенерації і запобігти запалення зубної тканини.
Хірургічне виправлення прикусу
У деяких ситуаціях (наприклад, при порушеннях 3-го ступеня складності) на допомогу приходить хірургія. Без операційного втручання неможливо виправити щелепних непропорційність, асиметрію. Зазвичай робиться надріз кісткової тканини в проблемній зоні. Така корекція покращує жувальні функції, процес ковтання, полегшує дихання.
Операція по виправленню прикусу проводиться під загальним наркозом і триває кілька годин. Реабілітаційний період становить 2-3 тижні. Після хірургічного втручання доктор зазвичай призначає носіння брекетів (від 6 місяців до року). Вартість операції варіюється від десятків до сотень тисяч. Все залежить від конкретного випадку. Тому краще не відкладати візит до ортодонтологи. Відсутність лікування може призвести до серйозних наслідків.
Етапи виправлення прикусу
Ортодонтичне лікування дозволяє зробити ротову порожнину «під ключ», тобто усунути всі проблеми. Вся справа в тому, що воно вимагає ретельної підготовки.
У медичних центрах процедура проводиться в 3 етапи:
- Підготовчий. Відвідування стоматолога-терапевта та пародонтолога. На цій стадії після проходження рентгену виготовляються зліпки. У деяких ситуаціях необхідна ремінералізующая терапія.
- Установка конструкцій. Найчастіше перевага віддається брекетів. 2-3 роки потрібно перебувати постійно під наглядом лікаря.
- Ретенційний. Завершальний період, пов’язаний з установкою ретейнер для утримання зубів в правильному положенні. Тривалість зазвичай 2 роки.
Після виправлення прикусу при необхідності можна приступати до протезування – встановлення коронок.
Особливості виправлення прикусу в стоматології «Естет-Центр»
У нашої клініки працюють кваліфіковані фахівці, знайомі з усіма новими розробками в області ортодонтії. У процесі лікування використовуються сучасні матеріали і прилади. Дізнатися, скільки коштує виправлення прикусу, можна на офіційному сайті.
Ми пропонуємо безкоштовну консультацію і численні знижки: 15% – на перший візит, 10% – при зверненні членів сім’єю. Лікуватися у нас не тільки корисно для краси і здоров’я, а й економічно вигідно – доступні ціни для всіх.
«Естет-Центр» в Харкові – стоматологія, де виправляють дефекти і дарують красиві посмішки.
Для отримання додаткової інформації щодо послуг з протезування телефонуйте нам за телефонами
(098)-313-15-15
(050)-678-02-57
(057)-756-17-12