- Анестезія
- Хірургічна стоматологія
- Рентгенографія
- Реставрація зубів
- Естетична стоматологія
- -- Відбілювання зубів
- Імплантація
- Профілактика карієсу
- Виправлення прикусу
- Протезування зубів
- -- Незнімне протезування
- -- Знімне протезування
- Кисневі коктейлі
- Лікування зубів
- -- Лікування каріеса
- -- Ендодонтія
- -- Лікування періодонтиту у дітей і дорослих
- -- Лікування пульпіту зубів: симптоми, діагностика та методи
- -- Лікування кореневих каналів зубів
- -- Професійне чищення зубів
- Лікування ясен
- -- Лікування пародонтозу
- -- Кюретаж пародонтальних кишень
- -- Лікування пародонтиту
- -- Лікування пародонту
Лікування ясен: симптоми патології, ефективні методи терапії
Гінгівіт, пародонтоз, пародонтит – захворювання ясен, які погіршують якість життя і вимагають негайного лікування. Якщо болять ясна, людині складно пережовувати тверду їжу і розмовляти. Слабкі, запалені ясна часто стають причиною втрати здорових зубів. Пацієнт відчуває себе дискомфортно через больових відчуттів і утворилися косметичних дефектів. Статистика показує, 90% людей мають потребу в лікуванні ясен і зубів.
Види захворювань ясен
Зазвичай патологія пов’язана із запальними або дистрофічними процесами в тканинах, що оточують зуби. Гінгівіт і пародонтит розвиваються внаслідок ураження ясен патогенними мікроорганізмами. При пародонтиті руйнується зв’язковий апарат, який утримує зуб в стабільному положенні. Захворювання в хронічній формі протікає на тлі почервоніння і хворобливості в області проникнення інфекції. Інші симптоми:
- Набряклість, кровоточивість тканин, що оточують зуб.
- Неприємний запах, що поширюється з рота.
- Оголення коренів.
- Рухливість зубних елементів.
- Пульсуючий біль.
- Хворобливість при пережовуванні їжі.
При ускладнених формах пародонтиту спостерігається підвищення температури, втрата апетиту, погіршення загального стану, головний біль, збільшення лімфатичних вузлів, розташованих під щелепою. Часто розвиток патології супроводжується нагноєнням пародонтальних кишень. При натисканні на запалену, припухлі ясна з-під неї підтікає гній. При відсутності шляхів відтоку гною утворюються абсцеси. Локальний осередок нагноєння може стати причиною поширення інфекції по організму.
Хвороботворна мікрофлора потрапляє в систему кровообігу, що може привести до сепсису і інших серйозних ускладнень. Якщо з’явилися ознаки хвороби, необхідно записатися на прийом до стоматолога. Пародонтоз виникає через виснаження тканин. Дегенеративні зміни призводять до зменшення обсягів пародонту, що провокує випадання зубів, які втратили надійну фіксацію в щелепи. Підбираючи методи лікування ясен, лікар враховує причини і характер перебігу хвороби.
Причини захворювання ясен
Здорові ясна блідо-рожевого кольору, щільно прилягають до зубів, повністю заповнюють міжзубні проміжки. Зміна кольору і структури тканин вказує на патологічні процеси. Основні причини поразки пародонта і ясен:
- Недостатня гігієна порожнини рота. Відкладення твердого нальоту і зубного каменю.
- Вживання м’якої їжі. Мала механічна навантаження на фіксуючий апарат і пародонт.
- Сприятливі умови для збільшення колонії хвороботворних бактерій – рання втрата зубів, карієс, порушення технології протезування або ортодонтичного лікування. Виступаючі краї ортодонтичних та ортопедичних систем травмують м’які тканини, що сприяє проникненню і розмноженню мікроорганізмів.
- Ослаблення імунітету. Зниження імунного статусу провокує розвиток хвороб ясен на тлі цукрового діабету, порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та ендокринної системи.
Рецесія ясен також призводить до захворювань періодонта. Рецесія – стан, при якому знижується рівень ясна і оголюється корінь зуба. Підвищується чутливість зуба до гарячої і холодної їжі. Часто супроводжується карієсом в прикореневій зоні.
Методи лікування ясен
Лікування ясен в стоматології проводиться після огляду і виявлення причин порушень. Запальні процеси, що протікають на початкових стадіях, усуваються за допомогою гігієнічної чистки зубів і ясенних кишень, антибактеріальної та відновлювальної терапії.
Показано промивання уражених поверхонь хлоргексидином або іншими антисептичними засобами, відварами лікарських трав з протизапальними властивостями. Очищена поверхня обробляється складами антимікробної і знеболюючої дії. При необхідності призначають антибіотики. У запущених випадках способи лікування ясен включають:
- Кюретаж (чистку) ясенних кишень – видалення каменів і грануляцій з-під ясна, введення всередину кишені лікарських препаратів, накладення пов’язки.
- Фізіотерапію. Електрофорез і УЗД-терапія підсилюють кровообіг, прискорюють приплив кисню і поживних речовин до уражених тканин, стимулюють обмінні та регенераційні процеси.
- Установку ортопедичних конструкцій для додаткової фіксації натуральних зубів (шинування) і відновлення цілісності ряду (при необхідності).
- Хірургічне нарощування кісткової тканини.
- Остеогінгівопластіку – операція, в ході якої відновлюються естетичні та функціональні властивості ясенного краю.
Оперативне втручання проводиться паралельно з основною терапією через 1-3 місяці після досягнення ремісії. Медикаментозне лікування передбачає прийом імуномодуляторів, вітамінних комплексів, препаратів для нормалізації кровотоку, зміцнення і підвищення еластичності судинних стінок.
Фото і відгуки пацієнтів, які пройшли курс терапії, підтверджують ефективність процедур, особливо, якщо вони проводяться комплексно на ранніх стадіях розвитку хвороби. Вартість лікування визначається індивідуально. Залежить від масштабів ураження тканин ясен, характеру перебігу захворювання, сприйнятливості до терапії.
Можливі наслідки
Ймовірні наслідки – випадання здорових зубів, остеомієліт кісток щелепи. Неповноцінне пережовування їжі провокує захворювання органів травної системи. В ході останніх досліджень встановлено зв’язок між хронічним пародонтоз і лакунарним інфарктом – частим передвісником інсульту. Пародонтоз провокує розвиток системної інфекції в організмі, яка зачіпає судини, розташовані в мозку. Підвищується ризик виникнення ревматизму.
Порада стоматолога
Найважливіше правило, яке допоможе запобігти розвитку патологій – класична гігієна порожнини рота з щоденної дворазової чищенням зубів. При схильності до хвороб ясен на додаток до звичайної чищенні застосовують лікувальні гелі (пасти), ополіскувачі, зубну нитку, іригатор. Для профілактики захворювань ясен лікарі рекомендують не рідше 1 разу на 6 місяців робити гігієнічну чистку зубів.
За допомогою ультразвуку або системи Air Flow стоматолог видаляє бактеріальний наліт і зубний камінь, які є живильним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Для зміцнення ясен важливо організувати раціональне харчування, багате кальцієм, білками, рослинною клітковиною, вітамінами, мікроелементами.
Лікування ясен в стоматології «Естет-Центр»
Стоматологія «Естет-Центр» запрошує на діагностичне обстеження в Харкові. Консультація пародонтолога допоможе своєчасно виявити захворювання ясен і приступити до їх лікування. Наші переваги – доступні ціни, функціональне обладнання провідних марок, використання передових методів діагностики і терапії.
(098)-313-15-15
(050)-678-02-57
(057)-756-17-12